Intro
Intro

Ako dosiahnuť efektívny zisk aj pri nízkych sadzbách ?

Jak efektivně vydělávat i na nízkých kurzech ?

Každý stávkar vie, že pri výbere stávkových príležitostí je najdôležitejšie neklamať o hodnote. Je veľmi ťažké nájsť hodnotu pri kurzoch 1,1 až 1,3. Napriek tomu je možné byť v čiernych číslach aj pri stávkovaní s takým nízkym kurzom.

Systém stávkovania, ktorý vám dnes predstavíme, nie je známy ako napríklad Martingale, ale je veľmi účinný. Pri stávkovaní na nízke kurzy by sme mali mať väčšiu šancu na dobrú stávku. A práve tento aspekt sa chystáme vypočítať.

Spustenie systému

V našom modelovom príklade bude počiatočná stávka 1 000 Kč a kurz 1,2. Systém začneme piatimi stávkami, pričom na každú ďalšiu stávku použijeme peniaze, ktoré sme vyhrali z predchádzajúcej stávky. To znamená, že prvý tiket so stávkou 1 000 Kč prinesie zisk 1 200 Kč. Celú túto sumu potom opäť vsadíme. V prvom kole to urobíme päťkrát, t. j. postupne vyhráme 1200 Kč, 1440 Kč, 1728 Kč, 2074 Kč, 2488 Kč. Samozrejme, systém je možné upraviť podľa vašich preferencií, takže prvé kolo môže trvať len tri stávky alebo sedem stávok.

V našom príklade sme teda v zisku 2488 Kč. Po piatich úspešných stávkach ukončíme prvé kolo a z celkovej vyhranej sumy vyberieme 1000 Kč. To zaručuje, že ak v druhom kole urobíme chybu, nič nestratíme.

Druhé kolo teda začíname s kapitálom 1 488 Kč a zároveň s istotou, že aj keď prehráme, nič sme nestratili. Ďalšie výhry pri rovnakom kurze 1,2 budú nasledovné: 1785 Kč, 2143 Kč, 2571 Kč, 3086 Kč, 3703 Kč.

Posledná fáza systému

Ak sme boli opäť úspešní, stiahneme z celkovej sumy 2 000 Kč. Ak by sme teda v treťom kole urobili chybu, budeme v pluse za týchto 2000 Kč. Tretie kolo teda začíname s kapitálom 1703 CZK. Pre zjednodušenie len poviem, že ak bude aj v tomto kole úspešných päť stávok, dosiahneme hodnotu 4238 Kč. To je už slušná suma a je na každom, či si z tohto kola vezme 1000 alebo 2000 Kč. V našom príklade teda vyberieme vyššiu sumu a začneme posledné kolo, ktoré by malo skončiť výhrou 8058 Kč. Ak sme boli úspešní, systém ukončíme a teraz si vezmeme celú výhru. Celkovo by sme dostali 11 058 Kč.

Samozrejme, toto je len modelový príklad a systém si môže každý stávkar prispôsobiť. Ak niekomu nerobí problém stávkovať pri vyšších kurzoch s vysokou úspešnosťou, môže to skúsiť, hoci riziko bude vyššie, môže rýchlejšie dosiahnuť výhry. To isté platí pre počet kôl. V našom príklade sme zastavili stávkový systém po štvrtom kole, ale to neznamená, že stávkujúci musia urobiť to isté. V tomto systéme je možné pokračovať až do straty. Je možné ho ukončiť aj po treťom kole. Ak stávkar nemá veľký kapitál, môže začať systém s menšou stávkou, napríklad len 100 Kč.

Systém stávkovania na nižšie kurzy, pri ktorom sa časť zisku po určitom čase odoberie, čím sa eliminuje riziko veľkej straty, sa zdá byť veľmi účinný a zároveň bezpečný. Pri každej stávke riskujete, že prehráte len počiatočnú stávku, a to len na začiatku systému. Tak, ako je napísané, nie je to taký slávny systém ako Martingale, ale to mu neuberá na účinnosti.